Kariyer Fırsatları

Kariyer Fırsatları

Yüksek liyakat ve ahlak sahibi kişilerden oluşan şirketimiz, görevde eşitlik prensibinden asla taviz vermeden güvenli adımlarla siber güvenlik sektörüne kalifiye personel kazandırmaktadır. Sunduğumuz yüksek güvenlik çözümleri ve hizmetleri nedeni ile her biri kendi alanında çeşitli güvenlik denetimlerinden geçen personellerimiz sayesinde müşterilerimize en güvenli hizmetleri sunmaktayız.

Seçme ve Yerleştirme;
Nationa Keep Cyber Security Services sadece siber güvenlik alanında kendine özel olarak kariyer yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir şirkettir.
Şirketimiz içerisinde açık olan iş tanımlarında çalışmak isteyen kişilerin siber güvenlik odaklı olması ve geleceğini bir sektör üzerine inşaa etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Kariyer Yönetimi;
Personel motivasyonu ve etkinliğini artırmak adına şirketimizin tüm çalışanlarına 6 aylık olmak üzere yılda iki defa kariyer hedefi konmaktadır. Bu hedefler kimi zaman kişisel gelişim kimi zaman ise özel bir sertifika program olabilmektedir. Bu hedeflerin tamamının giderleri şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim;
Personelimiz; şirket içerisinde veya dışında kendine ait bir katma değer oluşturabilmesi adına bireysel ve mesleki olarak dikey de veya yatay da çeşitli eğitim programlarına dahil edilmektedir. Bu eğitim programları yurt içi olabildiği gibi yurt dışı eğitim programları da buna dahildir.

Staj;

Geleceğin Siber Güvenlik Uzmanlarının yetiştirilmesi kapsamında şirketimiz yıllardır sektöre nitelikli uzmanlar kazandırmış olmak ile birlikte uzman staj aşamasından itibaren yetişebilmesi için özel staj kriterleri işletmektedir.

Bu kriterler;

  1. Staj yapacak olan personel şirketimize en az bir yıl öncesinden başvurmalıdır. Aynı yılın başvuruları kesinlikle diğer stajyerlerin önüne geçmemek adına kesinlikle kabul edilmemektedir.
  2. Stajyer kişinin kendisine ait sadece isim ve soy isim bilgilerini içeren kurumsal bir epostası olmalıdır. Tüm yazışmalar bu e posta üzerinden yapılmaktadır. Bu e posta üniversiteye de ait olabilir
  3. Stajyer Siber güvenlikte hangi alanda ilerlemek istediğini, bu yolda bu güne kadar hangi çalışmaları yaptığını, hangi araçları ne şekilde kullandığını anlatan kendisine özgü mesleki anlamda kişisel mini biyografisi olmalıdır. Bu biyografinin tamamı ile kişinin kendisine ait olmalı ve asla kopya olmamalıdır.
  4. Başvuru esnasında TRYHACK ME veya HACK THE BOX gibi sitelerden en az EASY seviyesinde bir (1) makineyi çözmüş ve çözümü en az SANS standartlarında raporlandırmış olmalıdır. Örnek rapor formatları SANS ın sitesinde bulunmaktadır.
  5. Rapor kişinin kendisine özgü bir dille gerekli standartları barındırarak yazılmış olmalı, kopya kesinlikle olmamalı ve içerisinde yönetici özeti kesinlikle bulunmalıdır.
  6. Staj yapacak kişi okulundan en az 1 öğretim üyesinin “Siber Güvenlik alanında gelecek vaat edebilecek kişi” referansını verebilmelidir. Bu referans içinde öğretim üyesinin iletişim bilgilerini barındırmalı ve teyit edilebilir olmalıdır.
  7. Staj esnasında her günün büyük önemi olduğundan özel bir proje verilerek, projenin mühendislik yaklaşımları, kararlılığı ve sonuca ulaşırken edinilen bilgi, deneyimler staj sonunda kontrole tabi olacak olup, bu sonucu elde edemediğimiz stajyer arkadaşların dosyaları imzalanmamaktadır.

Yukarıda bahsedilen stajyer kriterlerini tamamlayan kişiler bizimle irtibata geçerek kendilerini önümüzde ki staj dönemi için kayıt aşamasına geçebilirler.